استفاده از سبوس برنج در دامداری ها :

با توجه به رشد دامپروری در سال های گذشته در کشور توجه ویژه ای نیز به خوراک دام شده است . راندمان تولید گوشت یا تخم مرغ بر ژنتیک به تغذیه دام و طیور نیز بستگی دارد.تهیه جیره غذایی متعادل از نظر مواد غذایی مغذی مانند پروتیین ، کربوهیدرات ، چربی ، مواد معدنی ،ویتامین و ... برای دام و طیور لازم می باشد .
البته باید به این نکته نیز توجه داشت همانطور که کمبود یک ماده غذایی باعث آسیب به دام و طیور می شود بالا بودن میزان همان ماده می توانند موجب ضررهای دیگر شود از جمله به سلامت دام آسیب می رساند .

هدف دامدار برای پرورش دام سودآوری می باشد پس باید علاوه بر توجه بر تغذیه دام بر میزان مواد غذایی نیز توجه ویژه کرد ، پس تهیه جیره غذایی مناسب الزامی می باشد و از نظر اقتصادی نیز برای دامدار مقرون به صرفه است . تهیه جیره متعادل یکی از رموز موفقیت در دامداری می باشد . تهیه جیره غذایی کار آسانی نمی باشد باید همزمان از چند ماده غذایی استفاده کرد و با استفاده از دستگاه آسیاب آنها را مخلوط کرد . در سال های اخیر نرم افزارهایی برای پیش بینی جیره غذایی برنامه نویسی شده است که دامداران می توانند از آنها استفاده کنند . زمانی که ازنرم افزار استفاده می شود باید شرایط دام نیز در نظر گرفته شود .روش تشخیص سبوس مرغوب :

برای تشخیص سبوس مرغوب راه های مختلفی وجود دارد . یکی از راحتترین آن ها ظاهر سبوس برنج می باشد ، سبوس برنج به دو دسته کلی ریز و درشت تقسیم می شود ، هر نوع از سبوس در نقاط مختلف کشور علاقه مندان خاص خود را دارد .
اما به صورت معمولی سبوس نرم و پودری با انرژی بیشتر و دارای پروتیین بیشتری بوده و برای دام و طیور مناسب تر است .
سبوسی مرغوب است که عاری از هرگونه خاک و مواد خارجی باشد .
سبوس برنج حاوی چه مواد مغذی است؟

دلیل اصلی مغزی بودن سبوس برنج وجود ویتامین های گروه B است . در سبوس برنج انواع مواد معدنی مثل آهن ، منیزیم ، کلسیم و فسفر به همراه پروتیین و مقداری فیبر نیز وجود دارد .
سبوس برنج فرآوری شده جایگزین کمکی سبوس گندم بهترین نوع خوراک برای دام و طیور است . درباره دو محصول که در عکس مشاهده میکنید 

آردک درجه یک گیلان محصول امسال 
آردک درجه یک 
کاملا یک دست و چرب و آردی 
100% پوسته سوم برنج 
 مناسب خوراک دام و طیور 
و مناسب مصرف انسان (خاصیت درمانی برای پوست و مو ، زیبایی و جوانسازی) آردک درجه دو گیلان 
آردک درجه دو 
بار چرب ، ترکیبی از 60 درصد پوسته اول و 40درصد پوسته سوم 
بسیار نرم و آردی جایگزین آردک 
مناسب خوراک دام و طیور 
شرکت بازرگانی لاهیج دشت 
.

جهت سفارش و یا مشاوره خرید با شماره 42930-013 تماس حاصل فرمائید


589 بازدید

درخـواسـت تـماس با شـما