فواید استفاده از 
سبوس برنج در خوراک دام چیست ؟

سبوس برنج از ارزش غدایی بالایی برخوردار است ، در آنالیز این ماده غذایی (سبوس برنج) حدود 7 تا 12 درصد پروتیین به چشم می خورد .
حال این 
پروتیین برای بدن دام چه فایده ای دارد ؟ از شما دعوت می کنیم با ما همراه باشید تا فواید استفاده از سبوس برنج را در خوراک دام بررسی نماییم . بدن دام برای ساخت گوشت ، پوست و بخش های مختلف بدن به مقدار زیادی پروتیین نیاز دارد ، که پروتیین موجود در سبوس برنج این مقدار را تامین می کند . گزینه دیگر وجود فیبر در آنالیز سبوس برنج است ، سبوس برنج با تولید لعاب به کار کردن شکم دام کمک زیادی نموده و آب علوفه های آبدار را از شکمبه جذب می کند .
در بیش از 75 کشور در جهان ، از برنج به عنوان یک ماده ی غدایی مهم یاد می شود . همراه برنج دو فرآورده ی جانبی تولید می شود که یکی سبوس برنج و دیگر ساقه ی آن است . سبوس برنج که همان پوسته ی داخلی (مغز) و خارجی برنج است کاربردهای گوناگونی دارد . چنان که آسیاب شده آن به عنوان کود برای شالیزارها مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین به عنوان خواک دام ، سوخت آسیاب ها ، ساخت آجر و ... از این فرآورده استفاده می شود .


چگونه سبوس برنج مرغوب را بشناسیم ؟

برای تشخیص سبوس برنج مرغوب راه های مختلف زیادی وجود دارد . یکی از راحت ترین آن ها ظاهر سبوس برنج می باشد . سبوس برنج به دو دسته کلی تقسیم می شود :

سبوس برنج ریز و سبوس برنج درشت 

هر نوع از سبوس در نقاط مختلف کشور علاقه مندان خاص خود را دارد . 
ماده خشک سبوس برنج ارزش غذایی آن را تعیین می کند . سبوس برنجی مرغوب است که عاری از هرگونه خاک و مواد خارجی باشد . 

در بالا دو نوع سبوس برنج مشاهده می کنید : 


سبوس برنج پر دانه و سبوس برنج نوع دوم 

سبوس برنج پردانه : دارای 70 درصد پوسته داخلی و با ارزش برنج و 30 درصد پوسته رویی می باشد این سبوس برنج دارای دانه های برنج است.جایگزین کمکی سبوس گندم ، مورد مصرف مستقیم دامداریها ، مرغداریها و کارخانه های تولید خوراک دام و طیور است . 

سبوس برنج نوع دوم : دارای 70 درصد پوسته داخلی و با ارزش برنج و 30 درصد پوسته رویی می باشد این سبوس برنج دو بار کوبیده شده و کاملا نرم و یکدست است .جایگزین کمکی سبوس گندم ، مورد مصرف مستقیم دامداریها ، مرغداریها و کارخانه های تولید خوراک دام و طیور است . 


شرکت بازرگانی لاهیج دشت    

 


.

جهت سفارش و یا مشاوره خرید با شماره 42930-013 تماس حاصل فرمائید


1 100 بازدید


دام به چه مواد مغذی نیاز دارد

دام به چه مواد مغذی نیاز دارد

ادامه مطلب ...

درخـواسـت تـماس با شـما