کنجاله ی کلزا

9 تیر 1399, 11:23

کلزا چیست؟
کلزا (Brasicaceae) یا همان کانولا یکی از مهمترین انواع دانه های روغنی به شمار می آید که از کاربرد های وسیعی در صنعت دام و طیور برخوردار می باشد.
● روغن کلزا به دلیل داشتن اسیدهای چرب غیراشباع، فاقد کلسترول و نیز درصد بسیار پایین اسید اروسیک، از کیفیت تغذیه ای بسیار بالایی برخوردار است.
● معمولاً این گیاه راست ریشه جهت افزایش کیفیت و حاصلخیزی خاک، استفاده بهینه از آب، کنترل علف های هرز و نیز کنترل آفات خاک­زی مانند زابروس، در تناوب با کشت غلات بویژه گندم و جو مورد بهره برداری قرار می گیرد.
گیاه کلزا
● کنجاله سرشار از پروتئین کلزا پس از استحصال روغن از دانه های آن جایگاه ویژه ای در تغذیه دام هایی چون گاو، گوسفند، اسب، ماکیان و آبزیان داشته تا آنجا که کشورهای اروپایی، کانادا و استرالیا باپرداخت یارانه های هنگفت به کشاورزان تلاش دارند تا بازارهای جهانی این گیاه استراتژیک را در تسخیر خود درآورند.
● استفاده از کنجاله کلزا در تغذیه گوسفندان موجب افزایش چشمگیر در رشد پشم آن به میزان 27 تا 133 درصد می گردد.
● کنجاله کلزا به دلیل برخورداری از بهترین پروفایل اسید آمینه در میان پروتئین های گیاهی و نیز قیمت ارزان تر آن نسبت به پودر ماهی، می تواند در خوراک آبزیانی چون گربه ماهی، ماهی قزل آلا و میگو استفاده گردد.
● به جهت مقادیر بالای اسیدهای آمینه سیتئین و متیونین و ایجاد پروفایل نیتروژنی بسیار مطلوب برای میکروب های شکمبه گاوها و گوسفندان شیری، استفاده از کنجاله کانولا موجب افزایش قابل ملاحظه در شیردهی آن ها می گردد.
● تغذیه نشخوارکنندگان با 3.4 کیلو کنجاله کلزا (بجای 5.6 کیلو کنجاله تخم پنبه) در روز، درصد پروتئین و مواد خشک بی چربی شیر و نیز قابلیت هضم مواد آن را افزایش داده و موجب حفظ باروری دام های شیری می گردد.
.

جهت سفارش و یا مشاوره خرید با شماره 42930-013 تماس حاصل فرمائید


76 بازدید

درخـواسـت تـماس با شـما