کنجاله زیتون محصول جانبی تهیه روغن زیتون می باشد. که از بافی مانده زیتون بعد از روغن کشی زیتون و پودر هسته زیتون تولیدی شود این محصول سرشار از انرژی است روغن موجود در کنجاله سرشار از امگا ۳، آنتی اکسیدان های طبیعی و سرشار از ویتامین های محلول در چربی می باشد. و این ویژگی ها باعث شده تا از کنجاله زیتون در خوراک دام استفاده شود.

کنجاله زیتون غنی شده از فیبر بالایی برخوردار است که این فیبر مصرف آن را محدود می کند. که ۱۵ درصد غذای گوسفندان و ۱۰ درصد از غذای گاو های شیری را شامل می شود. برای طیور این محدودیت به زیر ۱۰ درصد می رسد به طوری که برای حدودا ۵ درصد از غذای طیور می توان از کنجاله زیتون استفاده کرد. کنجاله زیتون جایگزین خوبی به جای ذرت در غذای دام می باشد و هم چنین از قیمت پایین تری نیز برخوردار است. و این قیمت جیره غذایی را کاهش می دهد و به حداقل می رساند.

تفاوت کنجاله زیتون و تفاله زیتون در چیست؟

کنجاله زیتون کالایی با رطوبت پایین و پودر شده می باشد و از ماندگاری بالایی بر خوردار است. به دلیل وجود زیاد ماده خشک از انرژی، پروتئین و مواد مغذی بیشتری نسبت به تفاله زیتون برخوردار است کنجاله زیتون بیش تر از یک سال ماندگاری دارد و به راحتی می توان آن را جابه جا و نگهداری کرد در عوض تفاله زیتون فقط در سیلو نگهداری می شود و تا ۴۵ روز بیشتر دوام نمی آورد

فواید کنجاله زیتون مرغوب در خوراک دام و طیور

فواید کنجاله زیتون مرغوب در خوراک دام و طیور به چه میزان است ؟آیا قیمت این محصول در مقایسه با خواص آن مناسب است؟چه ویژگی هایی موجب تمایز این محصول شده است؟
فروش بهترین انواع

فواید کنجاله زیتون مرغوب در خوراک دام و طیور به چه میزان است ؟آیا قیمت این محصول در مقایسه با خواص آن مناسب است؟چه ویژگی هایی موجب تمایز این محصول شده است؟
میزان مصرف کنجاله زیتون در جیره غذایی دام و طیور

دامداری ها به منظور بقای خویش به دنبال جایگزین کردن مواد استفاده شده در جیره با خوراک هایی هستند که ضمن کاهش قیمت، اثر منفی بر رشد و تولید دام نداشته باشد.

یکی از محصولاتی که تحقیقات نشان می دهند، رسیدن دامداران به این هدف را نزدیک می کند، کنجاله زیتون است.

محصولی با ارزش در خوراک دام و طیور

فواید کنجاله زیتون به عنوان یکی از محصولات خوش خوراک بودن و فیبر بالا است که در کنار نهاده ها می تواند برای دستگاه گوارش دام و طیور بسیار مفید واقع گردد.

کنجاله زیتون جایگزین مناسبی برای بخشی از جو و ذرت در جیره غذایی دام و طیور می باشد.

خرید عمده کنجاله غنی شده  درجه یک به تناسب از سایر مواد مصرفی کم خرج‌تر است .

می تواند جایگزین مناسبی برای ذرت ، جو ، یونجه در خوراک دام و طیور گردد و در خوراک گوسفند هم حدود 28 درصد جایگزین جو گردد .

این مسئله جایگزینی می تواند تاثیر بالایی در صرفه جویی دامداری ها در هزینه هایشان داشته باشد.
.

جهت سفارش و یا مشاوره خرید با شماره 42930-013 تماس حاصل فرمائید


57 بازدید


دام به چه مواد مغذی نیاز دارد

دام به چه مواد مغذی نیاز دارد

ادامه مطلب ...

درخـواسـت تـماس با شـما