تهران-قیمت تخم مرغ در حالی به قیمت مصوب رسیده که پرورش دهندگان مرغ تخم گذار همچنان در تامین نهاده ها با مشکل مواجه هستند.

خبرگزاری مهر – گروه استان ها: تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین، ویتامین ها و املاح ضروری است و می تواند به عنوان یک ماده غذایی مهم در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشد، یک عدد تخم مرغ به طور متوسط ۷۶ کیلوکالری انرژی دارد و مصرف روزانه یک عدد از این ماده غذایی، سه درصد نیاز انرژی یک مرد بالغ و چهار درصد نیاز انرژی یک زن بالغ را تأمین می کند.
کارشناسان تغذیه و سلامت اعتقاد دارند، که تخم مرغ یکی از کامل ترین و ارزان قیمت ترین فرآورده های پروتئینی است، که مصرف روزانه آن به صورت کامل برای افراد توصیه می شود.
تخم مرغ یک منبع غذایی کامل دارای پروتئین، ویتامین «دی»، امگا سه و کولئین است، که مصرف روزانه آن برای رشد و یادگیری افراد به ویژه دانش آموزان لازم است.
سود حاصل از گرانی ها به جیب تولیدکننده نمی رود
ارزانی و سادگی پخت یکی از دلایلی است، که این ماده غنی غذایی مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار می گرفت، اما تخم مرغ مدتی است، که دیگر «ارزان» نیست و گرانی قیمت آن نُقل بسیاری از محافل شده است، اما دلیل این گرانی ها چیست و اوضاع مرغداران تخم گذار در لابلای نوسانات بازار تخم مرغ به چه صورت است، سوالی است، که یکی از مرغداران شرق استان تهران در پاسخ به آن به خبرنگار مهر گفت: نوسانات اخیر قیمت ها سبب تعطیل بسیاری از واحدهای مرغ تخم گذار استان تهران شد.
محمد مظاهری با بیان اینکه نوسانات بازار به نفع تولید کننده نبود، ادامه داد: با افزایش قیمت ها تخم مرغ از سبد غذایی بسیاری از مصرف کننده ها رفت و کاهش مصرف سبب وارد آمدن خسارت به تولیدکننده شد.
وی گفت: سود حاصل از گرانی ها به جیب تولیدکننده نرفت، اما دود کاهش تقاضا ناشی از این گرانی ...


.

جهت سفارش و یا مشاوره خرید با شماره 42930-013 تماس حاصل فرمائید


32 بازدید


دام به چه مواد مغذی نیاز دارد

دام به چه مواد مغذی نیاز دارد

ادامه مطلب ...

درخـواسـت تـماس با شـما