در بسیاری از کشور های دنیا به دلیل گسترده بودن خواص سبوس برنج و سبوس برنج دانه دار در وعده های غذایی دام خود به کار می برند ولی در کشور ما گرایش دامدار های عزیز بیشتر به سمت سبوس گندم هست.
اما لازم به ذکر است سبوس برنج دارای ارزش غذایی است به طوری که سبوس برنج می تواند در جیره دام جای خودش را پیدا کند.
سبوس برنج یکی از مواد غذایی پر خاصیت و مقوی است که معمولا در حاشیه قرار می گیرد و زیاد مورد توجه نیست و مصرف بالایی در خوراک دام ندارد که همه ی اینها ناشی از علت عدم اگاهی دامدار از کاربرد های ان است

استفاده از سبوس گندم و برنج در غذای دام و طیور

سبوس ماده غذایی است که برای تغذیه دام و طیور استفاده می شود . دلیل استفاده از این ماده غذایی در خوراک دام و طیور علاوه بر خاصیت زیادی که دارد مورد علاقه دام و طیور نیز می باشد و دامداری ها از آن در جیره غذایی استفاده می کنند

بیش تر کشورهای جهان گندم و برنج را به عنوان اصلی ترین ماده غذایی  مصرف می کنند . در کنار برنج و گندم دو فرآورده جانبی تولید می شود یکی سبوس برنج و دیگری ساقه برنج است . گندم نیز شامل ساقه و سبوس است . سبوس برنج و گندم که پوسته خارجی مغز برنج و گندم است کاربردهای فراوانی دارد . و یکی از این کاربردهای آن استفاده در خوراک دام و طیور می باشد.

سبوس برنج سرشار از سلولز، لیگنین، پنتوسان ، مقدار کمی پروتئین و ... می باشد. درصد این مواد غذایی بسته به شرایط آب و هوایی می تواند متفاوت باشد. از ویژگی های مهم سبوس گندم می توان به پروتئین خام زیاد و منبع غنی فسفر اشاره کرد. پروتئین و فسفر موجود در سبوس گندم جایگاه خاصی در خوراک دام دارد.
.

جهت سفارش و یا مشاوره خرید با شماره 42930-013 تماس حاصل فرمائید


89 بازدید


دام به چه مواد مغذی نیاز دارد

دام به چه مواد مغذی نیاز دارد

ادامه مطلب ...

درخـواسـت تـماس با شـما