در مورد قیمت سبوس برنج و خواص آن چقدر می دانید؟

سبوس برنج همان چیزی است که با جدا کردن شلتوک از دانه برنج باقی می ماند. سبوس برنج پوسته ی نازکی است که سرشار از نشاسته است و به خاطر ارزش غذایی بالایی که دارد در جیره دام و طیور قرار می گیرد. برنج اگر برای مصرف انسان ناسالم تشخیص داده شود، می تواند جایگزین نیمی از گندم مورد استفاده در جیره دام قرار بگیرد.

سبوس برنج در حقیقت محصول جانبی هنگام تولید برنج سفید است. از آن جایی که روش های فرآوری مختلفی برای برنج سفید وجود دارد و نیز به خاطر وجود بخش های مختلفی از زبره، پوسته و سبوس برنج، انواع مختلفی از این نهاده وجود دارد. جالب است بدانید درجات پایین آن هم دور ریز نمی شود و به عنوان بستر مرغداری ها و گاوداری ها به کار می رود.

ارزش غذایی و خواص سبوس برنج

سبوس برنج از نظر ارزش غذایی شامل پروتئین، چربی، پنتوسان، سلولوز و لیگنین است که مقدار آن ها در برنج با توجه به آب و هوای هر منطقه تغییر می کند. اما در هر صورت مقدار انرژی سبوس برنج تقریبا بالا است مخصوصا اگر به صورت مکانیکی تولید شود. ناگفته نماند که مقدار کمی ویتامین نیز در سبوس برنج وجود دارد.
قیمت سبوس برنج

سبوس برنج همان طور که گفته شد، غذای ارزان و باارزشی برای دام و طیور به شمار می آید و شما به راحتی می توانید آن را تهیه کنید و در جیره دام ها بگنجانید.

شرکت لاهیج دشت عرضه کننده و ارائه دهنده انواع سبوس برنج نرم به همراه دانه برنج، با کیفیت عالی است و آن را از بهترین شالیزارهای شمالی کشور به صورت مستقیم عرضه می کند.

شما عزیزان می توانید جهت خرید سبوس برنج برای مرغداری ها و دامداری های خود سفارش خود را از طریق شماره تماس های موجود در سایت اعلام نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن در اختیار شما قرار گیرد.
.

جهت سفارش و یا مشاوره خرید با شماره 42930-013 تماس حاصل فرمائید


62 بازدید


دام به چه مواد مغذی نیاز دارد

دام به چه مواد مغذی نیاز دارد

ادامه مطلب ...

درخـواسـت تـماس با شـما