سبوس گندم جهت تغذیه دام و طیور و آبزیان
سبوس گندم به سبب فراوانی تولید و قیمت مناسب و دارابودن میزان نسبی پروتئین بالا و ویتامینها و مواد معدنی به خصوص فسفر، در تغذیه دام ، طیور و آبزیان مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف سبوس گندم در جیره غذائی دامهای نشخوارکننده به علت ملین بودن و در مورد طیور به سبب محدود بودن قابلیت جذب مواد فیبری موجود در آن نباید از میزان معینی در خوراک متراکم آنها تجاوز نماید.

ویژگیهای سبوس گندم مورد مصرف در خوراك دام و طیور
سبوس گندم(Wheat Bran) در تغذیه دام وطیور مورد استفاده قرار می گیرد. در طیور معمولا از سبوس گندم برای تكمیل درصد حجمی جیره غذاییو اغلب به عنوان ماده خنثی استفاده می شود. چون طیور قادر به هضم فیبر و موادسلولزی نیستند از این رو میزان اضافه نمودن سبوس به جیره غذایی نباید از درصد معینی تجاوز كند.
سبوس گندم عبارت از پوشش خارجی اولین و دومین لایه با حداقل آندوسپرم مغز گندم چسبیده به آن است كه با طریقه بوجاری و آسیآب كردن معمولی از گندم جدا می شود. ارزش سبوس بستگی به نوع و میزان خلوص، طرز تهیه و كار ماشینهایی دارد كه گندم در آنها آرد شده و همچنین به مقدار آردی دارد كه به پوسته چسبیده است.
ویژگیها
ویژگیهای فیزیكی :
رنگ : سبوس گندم دارای رنگ روشن تا قهوه ای است ولی رنگ سبوس بستگی به رنگ دانه گندم (مواد رنگی دانه) كه ازآن تهیه شده است دارد.
بو : سبوس گندم دارای بویطبیعی مخصوص به خود می باشد.
اندازه : درشتی ذرات سبوسگندم باید طوری باشد كه بیش از 30% وزن آن از الك 50 میكرون عبور نماید
دامداری های سراسر کشور هر یک سبوس مورد نیاز خود را به طرق مختلف تهیه می نمایند. با توجه به اینکه دسترسی به کارخانه های سبوس برای بسیاری از دامداری ها میسر نمی باشد، مراکز و فروشگاه هایی در سطح کشور مسئولیت تهیه و توزیع این محصول را بر عهده دارند.
در این بین تعداد افرادی که به صورت مستقیم از کارخانه ها سبوس مورد نیاز خود را تامین می نمایند، خیلی محدود هستند. مسلما این افراد علاوه بر اینک خیالشان از بابت کیفیت سبوس راحت است، با قیمت بسیار مناسب تری نیز می توانند این محصول را تهیه نمایند با توجه به اینکه عده ای سود جو اقدام به مخلوط کردن سبوس با گندم با یک سری از مواد دیگر میکنند که با چشم قابل تمایز نیست و برای تشخیص باید به آزمایشگاه ارسال شود لذا سبوس گندم را از جاهای معتبر خریداری کنید
.

جهت سفارش و یا مشاوره خرید با شماره 42930-013 تماس حاصل فرمائید


693 بازدید


دام به چه مواد مغذی نیاز دارد

دام به چه مواد مغذی نیاز دارد

ادامه مطلب ...

[aviable=main]

تماس با ما

دفتر مرکزی : 42930-013 (30 خط)
دفتر مرکزی : 20-42217118-013

info@lahijdasht.com

کد پستی :4413936504

لاهیجان، شیشه گران ، کوچه شهید بهشتی 9 ، ساختمان بهشت (شرکت لاهیج دشت )


مکان نمای شرکت لاهیج دشت ، روی عکس کلیک نمائید


  • درخـواسـت تـماس با شـما